Turizmciler Diyarbakır’da buluştu.

Diyarbakır, tur operatörleri ve turizm sektörü temsilcilerine ev sahipliği yaptı. Aralarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine turlar düzenleyen seyahat acenteleri yetkililerinin de bulunduğu yaklaşık 40 kişilik gruba, bölgenin turizm değerleri hakkında bilgi  verildi.

Üç gün süren ziyaretin son gününde bir de çalıştay düzenlendi. Diyarbakır Garden Inn Otel’de “Turizm Sektör Buluşması” başlığı altında gerçekleşen buluşmaya; AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Emniyet Müdürü Tacettin Arslan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Dicle Üniversitesi Rektörü Talip Gül ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çalıştay kapsamında iki de sunum yapıldı. Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, turist sayısının 250 binlerden 50 binlere düştüğünü, ancak yeni yapılan çalışmalarla 1 milyon turist hedefine ulaşabilmenin mümkün olabileceğini anlattı. Yrd. Doç. Dr. Aytaç Coşkun ise, bölge için önemli bir turizm potansiyeli taşıyan Zerzevan Kalesi’ndeki restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Haberin Bağlantısı – TOURMAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • visitors yesterday
    visitors total
    visitors online